User:
Password:
FE 3
Archive
Available clubs
Free agents
Gazette
International
Loan/transfer
Player search
Reports
Squad viewer
Timetable
User admin
Old style
Home
About
IOTP history
Links
Help
Club codes
FAQ
PBeM
Rulebook
Contact
Info
Forum
Find a topic
New thread
Users
Logged in?
Rules
Managers
H-T Orange
IOTP predict
Player search
DB changes
Join IOTP
Find a club
Apply
Games
English Footie
Euro Dream
Football Elite
Online
12
1
3
5
6
8
9
11
12
14
16
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
43
Cups etc. (turn 1/2)
Postponed games
Division 4 (3)
FC Twente
-
Olympiakos
Division 4 (4)
Hibernian
-
Auxerre
Division 2 (4)
Manchester United
-
Barcelona
Division 2 (3)
Sevilla
-
Fenerbahçe
Division 1 (4)
São Paulo
-
Real Madrid
Division 1 (3)
Liverpool
-
Tottenham Hotspur
Division 2 (4)
Spartak
-
Baník Ostrava
Division 3 (3)
Celtic
-
Deportivo
Division 2 (4)
Marseille
-
Manchester City
Division 4 (3)
Shakhtar
-
Blackburn Rovers
Division 4 (4)
Belenenses
-
Genoa
Division 4 (3)
Lyon
-
Grasshoppers
Division 2 (3)
Internacional
-
Flamengo
Division 1 (3)
Lille
-
Newport County
Division 3 (4)
Independiente
-
VfB Stuttgart
Division 4 (3)
Sampdoria
-
Juventus
Division 3 (4)
West Ham United
-
Boulogne
Division 1 (4)
Anderlecht
-
FC Porto
Division 3 (3)
Bayer Leverkusen
-
Bursaspor
Division 1 (4)
Nantes
-
Lazio
Division 3 (3)
Athletic Bilbao
-
Hamburger SV
Division 3 (3)
Rosenborg
-
Rubin
Division 1 (3)
Accrington Stan.
-
Ajax
Division 2 (4)
Milan
-
Palmeiras
Division 2 (3)
Napoli
-
Brøndby
Division 1 (3)
Borussia Dortmund
-
Newcastle United
Division 3 (3)
CS Constantine
-
Paris SG
Division 2 (3)
Hansa Rostock
-
Cruz Azul
World Club Trophy - First round draw
Napoli
-
Rosenborg
Athletic Bilbao
-
CS Constantine
TSG Hoffenheim
-
CSKA
Bursaspor
-
FC Schalke 04
Alzira -
Carlisle United
Genoa
-
Roma
Benfica
-
Lille
Borussia Dortmund
-
Feyenoord
WBA - Leicester City
Morton -
Arsenal
Montrose Roselea -
River Plate
Grasshoppers
-
Paris SG
Baník Ostrava
-
Flamengo
Lyon
-
Liverpool
Gubkin -
Newport County
TSV Grossbardorf - Inverness CT
Belenenses
- Villa Mitre
EDO -
Newcastle United
Mafra -
Valencia
Barcelona
- Juventude
WHC -
Nantes
Exeter City
-
Chelsea
Spartak
- Rodez
Tiburones -
Deportivo
West Ham United
-
Shakhtar
SV Werder Bremen
- TSV Buchbach
Fiorentina
- Victoria Hamburg
Hoogstraten -
Cruz Azul
Boulogne
- Beira-Mar
Espanyol
-
Atlético Madrid
Auxerre
- Germania Windeck
Tottenham Hotspur
- Dundee United
Sevilla
-
Ajax
VfB Stuttgart
-
Anderlecht
FC Porto
- La Roche-sur-Yon
Cabofriense -
Olympiakos
Hamburger SV
-
Lorient
Helsingborg
-
Manchester United
Sampdoria
- Hallescher FC
Boca Juniors
-
Udinese
Independiente
- Deportivo Tepic
Juventus
-
Lazio
Birmingham City -
Celtic
Brøndby
- AS Ain Mlila
Sevilla C -
Inter
Bayer Leverkusen
- Santfeliuenc
Dynamo
-
Rubin
Granville -
Viktoria Plzen
Real Madrid
-
Marseille
Milan
-
Accrington Stan.
Vevey -
Hajduk Split
Perpignan -
Bayern München
Besiktas
-
Palmeiras
Hansa Rostock
-
Hibernian
FC Twente
-
Manchester City
Gandía -
São Paulo
Ayr United
-
Fenerbahçe
Aston Villa
-
Mallorca
Blackburn Rovers
- Atlético-PR
Córdoba - Lourinhanense
Bastion -
FC Basel
Club Brugge
- ASK Olympiakos
Internacional
-
Palermo
Gümüshanespor - Västerås IK
Ties to be played on turn 4, with the return ties on turn 5.
International Shield - First round draw
Tottenham Hotspur
-
Auxerre
Dynamo
-
Bursaspor
Nidge -
Mallorca
Exeter City
-
Fiorentina
Lille
- Bari
Belenenses
-
Real Madrid
Ajax
-
Arsenal
Ayr United
-
Cruz Azul
SV Werder Bremen
- XV de Piracicaba
FC Schalke 04
-
Accrington Stan.
Ayvalikgücü -
Helsingborg
Boca Juniors
-
Palmeiras
Rubin
-
Fenerbahçe
Watford -
Marseille
Blackburn Rovers
-
Lyon
Udinese
-
Rosenborg
River Plate
-
Napoli
Sampdoria
-
Genoa
Olympiakos
-
Spartak
Bayern München
-
Besiktas
Athletic Bilbao
-
Aston Villa
Manchester United
- Ethnikos Katerini
Grasshoppers
-
Anderlecht
Motherwell U20 - Terek
Milan
-
Atlético Madrid
Moreirense - SV Babelsberg 03
Asteras Petriti -
Lazio
São Paulo
- Valdevez
Sevilla
-
CSKA
Manchester City
-
Roma
Juventus
- Buckie Thistle
Palermo
- Moimenta da Beira
ToulouseFontaines - San Martín (SJ)
Inter
- Nordreisa
VfB Stuttgart
- Monterrey B
Genolier-Begnins - Lucchese
Hibernian
-
Nantes
Borussia Dortmund
-
Boulogne
Paris SG
- Zeytinburnuspor
Roye -
Baník Ostrava
Newport County
-
Barcelona
TSG Hoffenheim
-
Hajduk Split
West Ham United
-
FC Twente
RKSV Leonidas -
Benfica
Sunderland - Passo Fundo
Salgueiro -
FC Basel
Viktoria Plzen
- Modum
Celtic
- Flamengo-SP
CR Beni Tour - Spånga IS
Carlisle United
- Kütahyaspor
Fort. Düsseldorf -
Espanyol
FC Teningen - Globo
Liverpool
-
Flamengo
Lorient
- Arcos
Chelsea
-
Shakhtar
Sant Rafael -
Internacional
Feyenoord
- Playas Jandía
Hansa Rostock
-
Club Brugge
Catanduvense -
Bayer Leverkusen
Lormont - Sebatspor
Independiente
-
Newcastle United
Hamburger SV
-
Deportivo
CS Constantine
-
FC Porto
Brøndby
-
Valencia
Ties to be played on turn 3.
Cup results
No cup results this turn